Zjazd Rodzin Szkół im. św. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

Za nami XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę odbywająca się pod hasłem „Blask Prawdy”. Wzięło w niej udział ponad 6 tysięcy osób z blisko 170 szkół. Nasz Zespół Szkół z Jasienicy Rosielnej w liczbie 48 uczniów wraz z panią Dyrektor Małgorzatą Sowa i nauczycielami opiekunami wzięliśmy udział w uroczystościach.

Uroczystości pielgrzymkowe rozpoczęły się 5 października 2022 r. o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej prowadzonym przez biskupa radomskiego ks. Marka Solarczyka. Następnego dnia o godz. 10.00, przed mszą św., na jasnogórskich błoniach odbył się koncert ewangelizacyjny franciszkanina – ojca Łukasza Buksy. Śpiewał, chwaląc Boga i dziękując za ludzkie życie. Msza była sprawowana przez biskupa radomskiego ks. Marka Solarczyka, duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Koncelebrę sprawowali ks. Czesław Wawrzyńczak z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu oraz ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Główną intencją mszy była modlitwa o pokój na świecie oraz o zakończenie wojny w Ukrainie. W czasie kazania biskup Marek Solarczyk, duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, zachęcał młodych pielgrzymów, by przeżywali życie z Jezusem Dobrym Nauczycielem. By umieli dostrzegać dobro w ludziach i wydarzeniach. By z oddaniem troszczyli się o drugiego człowieka, byli dla niego pomocą. Po komunii świętej odczytano Akt zawierzenie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Matce Boskiej.

Akt zawierzenia Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II Matce Bożej:

Maryjo, Matko Boża, Stolico Mądrości, królowo Pokoju!

My, uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II, przychodzimy dziś do Ciebie, żeby oddać pod Twoją opiekę, wszystkich wychowanków, nauczycieli, pracowników i ich rodziny. W modlitwie powierzamy nas samych, nasze powołanie i świat, szczególnie ten dotknięty wojną, niezgodą i niesprawiedliwością.

Zgodnie z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Blask Prawdy” stajemy dziś przed Tobą jako poszukujący prawdy, jako uczący się prawdy, jako ci, którzy jej pragną i ją odkrywają. „Blask Prawdy”, „Veritatis Splendor” to dziesiąta encyklika świętego Jana Pawła II.

Dziękujemy dziś Bogu za nauczających nas prawdy: za naszych rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Za Twoim wstawiennictwem, Maryjo, prosimy, byśmy zawsze kroczyli drogą prawdy, by blask prawdy ewangelicznej, prawdy Jezusa Chrystusa, promieniował w naszym osobistym życiu i w życiu tych, których spotykamy, bo On sam powiedział: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”.

Jezus Chrystus jest Blaskiem Prawdy, drogą do szczęśliwego życia, tego wiecznego, ale też ziemskiego życia, naszej młodości, naszego powołania i naszej przyszłości opartych na wierze, prawdzie, wolności i miłości.

Maryjo, Stolico Mądrości, powierzamy się Tobie. Wstawiaj się za nami u Boga, wypraszaj nam Ducha Świętego, byśmy umieli rozeznawać, wybierać Jezusa Chrystusa – Drogę, Prawdę i Życie. Prosimy za nas, za wszystkie narody, by promieniował w nich blask prawdy, ewangelii i miłości. Prosimy o pokój na świecie, o ustanie wojny w Ukrainie.

Stolico Mądrości – módl się za nami, Królowo Pokoju – módl się za nami. Amen.

Na koniec mszy odśpiewaliśmy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny”.

Po zakończeniu mszy świętej odczytano list do papieża Franciszka. Zapewniono w nim o modlitwie, szczególnie w intencjach Kościoła, papieża, naszej Ojczyzny, szkół im. Jana Pawła II i pokoju, zwłaszcza w Ukrainie. Jak co roku został rozstrzygnięty konkurs na znaczek papieski, a laureatom wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Coroczna pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II jest niecodziennym wydarzeniem. Spotykają się na niej osoby, dla których Patron ma wyjątkowe znaczenie. To czas wyciszenia, skupienia, ale także poczucia bycia wspólnotą mającą na celu dobro drugiego człowieka. Cieszymy się, że za rok odbędzie się kolejne spotkanie naszej wielkiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

No Images found.