Rekolekcje dla małżeństw „Miłość jedynym źródłem szczęścia”

W dniach 27-28 kwietnia odbyły się w naszej parafii rekolekcje dla małżeństw z Jadwigą i Jackiem Pulikowskimi na temat: „Miłość jedynym źródłem szczęścia”.

Uczestniczyło w nich ok. 150 osób. Były wśród nich zarówno rodziny z dziećmi, jak i same małżeństwa, a także narzeczeni.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się ciekawe konferencje Jacka Pulikowskiego:

  • Przyjemność, radość, szczęście
  • Miłość małżeńska (cel, specyfika, szansa)
  • Dzieci źródłem szczęścia
  • Szczęściodajna intymność
  • Wiara a szczęście
  • Komunikacja narzędziem budowy komunii osób.

Tego, co mówił, nie sposób streścić w kilku zdaniach. O tym można poczytać w wielu jego książkach. Pan Jacek do każdej podawanej przez siebie prawidłowości i teoretycznego stwierdzenia, np. jak funkcjonują małżeństwa, podawał przykład
z życia wzięty. Przykłady te dawały wiele do myślenia. To sprawiało, że nikt nie czuł się osobiście skrytykowany, czy wyśmiany, chociaż uczestnicy często mieli wrażenie, że o nich mowa.

W konferencjach proponował metody i sposoby, jak mamy poukładać nasze wnętrza, jak mamy uporządkować bałagan w naszych szufladach różnych przyzwyczajeń oraz jak i kiedy porządkować półki różnych naszych możliwości fizycznych, psychicznych i duchowych.

Zwracał uwagę na zasady, formy i sposoby komunikacji między małżonkami, mając na uwadze różnice w ich funkcjonowaniu, jako kobiety i mężczyzny. Nie pominął także komunikacji między rodzicami a dziećmi.

Każdy z uczestników, który pragnie szczęścia i miłości w swoich małżeństwach, będzie miał co robić podczas odrabiania lekcji w życiu codziennym, biorąc pod uwagę sugestie i wskazówki prowadzącego konferencje.

Zwieńczeniem sobotnich spotkań był koncert Joanny i Pawła Klin z zespołem, którzy poprzez swoją muzykę dają świadectwo ufności w miłość Bożą.

O małżeństwu muzyków można dowiedzieć się ze strony YouTube: Świadectwo wiary – Joanna i Paweł Klin „Bądź wola Twoja”.

Umocnieniem do walki o świętość naszych rodzin i małżeństw była odnowiona przysięga małżeńska na zakończenie rekolekcji podczas niedzielnej Eucharystii.

Piękny i wartościowy czas. Mamy nadzieję, że niejedno małżeństwo dzięki tym rekolekcjom będzie lepiej funkcjonowało na co dzień. I może niejedno małżeństwo da świadectwo wiary w swoich środowiskach, w których żyją. Niech nasza modlitwa za małżeństwa i rodziny wspiera ich miłość i wzajemne relacje.

Organizatorzy