Pielgrzymka – Wycieczka Młodzieży Oazowej i Ministrantów do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny i Tarnowa

Wczesnym rankiem 22 czerwca w grupie 34 osób wybraliśmy się w podróż śladami błogosławionej Karoliny Kózkówny.

Dotarliśmy do miejscowości Zabawa, w której obecnie znajduje się sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, będące również światowym centrum Ruchu Czystych Serc (www.rcs.org.pl). Po dotarciu na to szczególne miejsce zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika, który przybliżył nam okoliczności i czasy, w których przyszło żyć i umierać błogosławionej. Następnie uczestniczyliśmy we wspólnie celebrowanej Eucharystii przy relikwiach bł. Karoliny, które następnie mieliśmy okazję adorować.

Następnie udaliśmy się do oddalonej nieopodal 4 km miejscowości Wał Ruda, w której znajduje się rodzinny dom bł. Karoliny Kózkówny. W miejscu tym zobaczyliśmy jak mieszkała rodzina Kózków. Odwiedziliśmy i modliliśmy się w tamtejszej kaplicy oraz zobaczyliśmy pokój, w którym mieszkała, modliła się i dorastała przyszła błogosławiona.

Nie sposób było przy tej okazji nie odwiedzić miejsca, w którym bł. Karolina uczyła dzieci i młodzież katechizmu. Miało to miejsce pod 200-letnią gruszą, która jest żywym świadkiem tych niezwykłych wydarzeń.

Następnie udaliśmy się do Tarnowa gdzie zregenerowaliśmy siły przy wspólnej pizzy 🙂

Kolejnym miejscem naszej podróży był Fly Park, w którym mogliśmy się wyszaleć wykonując różnego rodzaju akrobacje 😛

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy tego dnia była kręgielnia. W pięciu drużynach sprawdziliśmy nasze sportowe możliwości. Walka była wyrównana i zacięta, ale wszyscy wyszli z niej zadowoleni, o czym świadczą uśmiechy na naszych ustach na zdjęciach.