Parafialna Droga Krzyżowa.

W piątek 24 marca 2023 roku przeżywaliśmy naszą doroczną parafialną Drogę Krzyżową ulicami miejscowości. To wielkopostne nabożeństwo rozpoczęliśmy udziałem w Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele parafialnym w Jasienicy Rosielnej. Następnie wyruszyliśmy z dużym drewnianym krzyżem, niesionym przez przedstawicieli różnych grup i stanów (ojcowie, matki, babcie, dziadkowie, dzieci, młodzież, strażacy, Domowy Kościół, Róże Różańcowe) w kierunku szkoły przez Czarną Górkę na cmentarz, gdzie została ona zakończona błogosławieństwem i zapaleniem zniczy na grobach naszych bliskich zmarłych.

Rozważania przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej (przygotowane przez księdza Karola, a odczytywane przez wyznaczonych parafian) skłaniały do refleksji na temat rodziny i małżeństwa oraz rachunku sumienia. Śpiew prowadzony był przez scholę, chór oraz pana organistę. Nie zabrakło modlitwy prowadzonej przez Księdza Proboszcza za całą parafię, nasze rodziny, wszystkie stany i w różnych innych intencjach.

Piękna pogoda i zapadający zmierzch pomagały w skupieniu i przeżywaniu tych krótkich rekolekcji w drodze. Dobra organizacja całego przedsięwzięcia,  współpraca kapłanów ze strażakami i grupami parafialnymi, zadbanie o nagłośnienie, bezpieczeństwo na drodze i rozstawione wcześniej kamienne tablice zaowocowały bezpiecznym i spokojnym przeżywaniem Drogi Krzyżowej przez licznie zgromadzonych parafian zarówno z Jasienicy, jak i z Woli Jasienickiej. Mamy nadzieję, że także nasze dusze zostały ubogacone Bożymi darami, które pomogą nam głęboko przeżyć nadchodzący Odpust Parafialny, a potem Wielki Tydzień z Triduum Paschalnym i Święta Wielkiej Nocy oraz stawać się lepszymi każdego dnia.