Droga Krzyżowa 2024

Dnia 15 marca 2024 roku, ulicami naszej Parafii w tym roku z kościoła na Woli Jasienickiej  odbyła się uroczysta droga krzyżowa, która zgromadziła licznych wiernych. Nabożeństwo rozpoczęło się o godzinie 17:00 najpierw Mszą świętą.
Następnie, różne grupy parafian, stany czyli ojcowie, matki, starsi, młodzież i dzieci a także strażacy którzy nieśli pochodnie przejmowały krzyż, niosąc go z wiarą i oddaniem przez całą drogę krzyżową. Przez kolejne stacje, rozważania były bardzo ciekawą i poruszającą refleksją na temat cierpienia Jezusa na krzyżu oraz odniesieniu tego do naszego codziennego życia.
Podczas drogi krzyżowej, modliliśmy się także w różnych potrzebach i intencjach. Dało się czuć podczas całego nabożeństwa głębokie poruszenie, szczerą modlitwę i zaangażowanie.
Droga krzyżowa zakończyła się na wzniesieniu przy krzyżu. Ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w tym nabożeństwie i podkreślił, jak ważne jest przeżywanie takich wydarzeń w parafii, jako społeczności wierzących.
Wszyscy uczestnicy nabożeństwa zostali zachęceni do kontynuowania swojej drogi wiary i do dalszego pogłębiania relacji z Bogiem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i wzięli udział w tej wyjątkowej drodze krzyżowej, która była pięknym i wzruszającym doświadczeniem duchowym.